Sevimli Cadı Kostümü

  • GL5560
  • VAR

Sevimli Cadı Kostümü

199,90

Sevimli Cadı Kostümü

 

Cadılar bayramı için Kostüm ve Organizasyon firmamız kaliteli Sevimli Cadı Kostümü için oldukça ideal bir seçimdir. Siz de alacağınız Sevimli Cadı Kostümü ile etkinliklerinize renk katabilir ve kaliteli kostümlerle eğlenceli bir hallowen geçirebilirsiniz. Sevimli Cadı Kostümü özelliklerine bakmadan önce kısaca cadılar bayramının hikayesinden sizlere bahsedelim.

Cadılar Bayramı Nedir?

 

Cadılar Bayramı her yıl 31 Ekim'de kutlanan bir tatildir. Gelenek, insanların hayaletleri kovmak için şenlik ateşleri yakıp kostümler giydiği antik Kelt Samhain festivaliyle ortaya çıkmıştır. Sekizinci yüzyılda, Papa Gregory III, 1 Kasım'ı tüm azizleri onurlandırma zamanı olarak belirledi. Yakında, All Saints Day, Samhain'in bazı geleneklerini birleştirdi. Önceki akşam, All Hallows Eve ve daha sonra Cadılar Bayramı olarak biliniyordu. Zamanla, Cadılar Bayramı şeker mi şeker, fener oymacılığı, bayram toplantıları, kostüm giyme ve ikramlar yeme gibi etkinliklerle dolu bir güne dönüştü.

Cadılar Bayramı Tarihi

 

Cadılar Bayramı'nın kökenleri, eski Kelt Samhain festivaline (ekmek olarak telaffuz edilir) kadar uzanır. 2000 yıl önce, çoğunlukla şu anda İrlanda, Birleşik Krallık ve kuzey Fransa olan bölgede yaşayan Keltler, yeni yıllarını 1 Kasım'da kutlamaya başladılar. Bu zaman, yazın sonu, hasat ve karanlık, soğuk kışın başlangıcı, yılın genellikle insan ölümüyle ilişkilendirilen bir zamanıydı. Keltler, yeni yıldan önceki gece, yaşayanların ve ölülerin dünyaları arasındaki sınırın bulanıklaştığına inanıyordu. 31 Ekim gecesi, ölülerin hayaletlerinin dünyaya döndüğüne inanılan Samhain'i kutladılar. O günden bu zamana 31 Ekim Hallowen olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Sevimli Cadı Kostümü Özellikleri

  • Sevimli Cadı Kostümü ürünümüz elbise ve süslü keçe şapkasından oluşmaktadır.
  • Tüm Cadılar Bayramı kostüm ve organizasyon kıyafetlerimiz kaliteli saten kumaşlardan atölyelerimizde üretilmektedir.
  • Ürünümüz ayrıca çamaşır makinesinde yıkanma ve rahat ütülenebilme özelliklerine sahiptir.
  • Farklı renk ve kumaş seçenekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 Beden Tablosu:
beden tablo

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.