Bebek Cadılar Bayramı Kostümü Balkabağı Kıyafeti

  • GL1051
  • TÜKENDİ

Bebek Cadılar Bayramı Kostümü Balkabağı Kıyafeti

189,90

Bebek Balkabağı Kostümü Cadılar Bayramı

 

Cadılar bayramı için Kostüm ve Organizasyon firmamız kaliteli Bebek Balkabağı Kostümü Cadılar Bayramı Kıyafeti için oldukça ideal bir seçimdir. Siz de alacağınız Cadılar Bayramı Kabak Kostümü ile etkinliklerinize renk katabilir ve kaliteli kostümlerle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Cadılar Bayramı Kabak Kostüm Cadılar Bayramı Kostümü özelliklerine bakmadan önce kısaca cadılar bayramının hikayesinden sizlere bahsedelim.

 

Cadılar Bayramı Nedir?

 

Cadılar Bayramı her yıl 31 Ekim'de kutlanan bir tatildir. Gelenek, insanların hayaletleri kovmak için şenlik ateşleri yakıp kostümler giydiği antik Kelt Samhain festivaliyle ortaya çıkmıştır. Sekizinci yüzyılda, Papa Gregory III, 1 Kasım'ı tüm azizleri onurlandırma zamanı olarak belirledi. Yakında, All Saints Day, Samhain'in bazı geleneklerini birleştirdi. Önceki akşam, All Hallows Eve ve daha sonra Cadılar Bayramı olarak biliniyordu. Zamanla, Cadılar Bayramı şeker mi şeker, fener oymacılığı, bayram toplantıları, kostüm giyme ve ikramlar yeme gibi etkinliklerle dolu bir güne dönüştü.

 

Cadılar Bayramı Tarihi

 

Cadılar Bayramı'nın kökenleri, eski Kelt Samhain festivaline (ekmek olarak telaffuz edilir) kadar uzanır. 2000 yıl önce, çoğunlukla şu anda İrlanda, Birleşik Krallık ve kuzey Fransa olan bölgede yaşayan Keltler, yeni yıllarını 1 Kasım'da kutlamaya başladılar. Bu zaman, yazın sonu, hasat ve karanlık, soğuk kışın başlangıcı, yılın genellikle insan ölümüyle ilişkilendirilen bir zamanıydı. Keltler, yeni yıldan önceki gece, yaşayanların ve ölülerin dünyaları arasındaki sınırın bulanıklaştığına inanıyordu. 31 Ekim gecesi, ölülerin hayaletlerinin dünyaya döndüğüne inanılan Samhain'i kutladılar. O günden bu zamana 31 Ekim Hallowen olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Cadılar Bayramı Kabak Kostümü Özellikleri

  • Cadılar Bayramı Kabak Kostümü ürünümüz tek parça bal kabağı kostümü ve şapkadan oluşmaktadır. 
  • Kostümlerimiz kendi atölyelerimizde kaliteli keçe kumaşlardan üretilmekte olup çamaşır makinesinde yıkanmaya da uygundur. 
  • Farklı renk ve kumaş seçenekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 Beden Tablosu: 
beden tablosu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.